piątek, 31 maja 2013

Przepis na sałatkę

SAŁATKA Z SZYNKĄ PARMEŃSKĄ I KORZENIEM PIETRUSZKI

Składniki dla 2 osób:
1 opakowanie mieszanki sałat
100 g szynki parmeńskiej
10 pomidorków koktajlowych
kilka sztuk kaparów z ogonkami
1 korzeń pietruszki (uprażony własnoręcznie)
5 łyżek oliwy z oliwek
1 łyżeczka sosu sojowego
przyprawy do smaku: pieprz kolorowy, papryka, chilli

 

Przygotowanie:

Mieszankę sałat wyłóż na płaski talerz. Z szynki uformuj ruloniki i ułóż je na sałacie. Umyte pomidorki koktajlowe przekrój na pół i dodaj na wierzch. Pietruszkę umyj, obierz i pokrój w talarki, po czym upraż na patelni. Gdy przestygną dodaj do kompozycji wraz z kaparami. Całość polej sosem na bazie oliwy z oliwek, sosu sojowego i przypraw.

Kasiu - jadłam uprażony korzeń pietruszki i jest pycha, w ogólnie nie smakuje jak pietruszka :)

Never give up - stand up & fight
Beata

Do startu, gotowe, start!

Pomysł wspaniały! Już się nie mogę doczekać Dnia Dziecka - czyli ZACZYNAMY! W ramach motywacji zdrowotnej zrobiłam sobie prawie zdrowy obiad. Wieczorem dodam różne takie tam ważne rzeczy na starcie :)

Witam na naszym wspólnym blogu Siostra!

Kasiu!

Oto nasz nowy blog - Twój, mój i Ewy z naszej książki.
Oczywiste jest, że nie zawsze będziemy wykorzystywać przepisy z książki, bo ja nie lubię zupy jarzynowej a Ty niektórych owoców. Na tym blogu możemy zamieszczać linki do zdrowych dietetycznych przepisów lub adresy ćwiczeń dostępnych w internecie :)

Nie będzie łatwo, ale musimy coś zmienić! Nie mieszkamy razem, więc ciężko będzie nam się wzajemnie motywować, a internet jest wszędzie. Ja 30 czerwca będę już w Anglii, ale nie odpuszczę! Stąd internet - on jest wszędzie, on będzie sposobem naszego kontaktu i źródłem wzajemnej motywacji.

Damy radę siostra! Pożegnaj się dziś z piwem wieczorem, a ja pożegnam się z czekoladą :D I jutro robimy sobie wspólny prezent na dzień dziecka :)

Trzymaj się siostra i do boju!

Never give up - stand up & fight!
Beata